DISTANČNÍ VÝUKA SVÁTKY JARA (22.3.-26.3.2021)

DISTANČNÍ VÝUKA (22.3.-26.3.2021)

                                                        SVÁTKY JARA

Ahoj, milé děti,

zdravíme vás ze školky. V sobotu jsme přivítali první jarní den, ale vypadá to, že se zima letos nechce vzdát vlády. Vzduchem poletovaly vločky, přes den i v noci se přidávali malí i velcí mrazíci a všem pomáhal ledový vítr! Snad bude tento týden už víc hřát jarní sluníčko, abychom se mohli těšit na svátky jara – Velikonoce.

Pusťte si Kostičky – hravá encyklopedie pro nejmenší děti –  Jaro už je tu

Zatancujte si při písničce Jaro dělá pokusy

Nezapomeňte pomáhat mamince a tatínkovi, pěkně uklízejte svůj pokojíček a pomáhat můžete i při vaření. Schovávejte si slupky od cibule a vyzkoušejte barvení vajíček v cibulových slupkách. Až půjdete na procházku, sbírejte drobné lístečky rostlinek, bylinek, květy sedmikrásky. Namočte je do vody, tak se snadno přilepí na vajíčko. To potom vložte do silonové punčochy nebo obvazu, pevně omotejte, zavažte a nechte delší dobu povařit. (Kresba bude výraznější na bílé skořápce.)

Podívej se na obrázek a vyprávěj. (Jaro je když.. svítí sluníčko..) Vytleskej jednotlivé obrázky, urči počet slabik. Řekni, kterou hlásku slyšíš na začátku každého slova na obrázku?

Jaro je když pdf

Vyrob si zajíčka z papírového svačinového sáčku, před zavázáním můžete sáček nafouknout, vznikne tak baculaté tělíčko. Pokud nemáte doma svačinové sáčky, nakreslete si zajíčka na výkres nebo karton, přilepte špejli a zapíchněte do osení.

Grafomotorika 1 zajíček. Hezky se posaď, drž správně tužku, pastelku a několikrát si zkus obtáhnout malé i větší ovály. Potom dokresli zajíčkovi, co mu schází na tělíčku.

Zajíček pdf

Grafomotorika 2 vajíčka-ovál, obloučky.

oblouky, ovály pdf

Počítej a správně vybarvuj.

 

počítej a vybarvuj pdf

Zraková percepce-prohlédni si obrázek a najdi deset rozdílů.

najdi 10 rozdílů pdf

Velikonoční kraslice-procvičení zrakové percepce. Najdi na každém řádku velikonoční vajíčko, které je stejné jako první v řadě.

vajíčka pdf

Velikonoční sudoku – vystřihni si obrázky v rámečku a doplň do řádku tak, aby každý obrázek byl na řádku jen jednou.

 

 

 

sudoku pdf

Comments are closed.