Co s sebou do mateřské školy

Podepište dětem všechny věci a ukládejte je do skříněk.

BAČKORKY

klasické s pevnou patou, z bezpečnostních důvodů nedávejte dětem pantofle.

OBLEČENÍ DO TŘÍDY

tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem, mikinku, ponožky či punčošky, tepláčky. Děvčátka mohou mít zástěrky.Určitě nepatří do třídy tuhé, nepoddajné oblečení, ve kterém se děti nemohou pořádně hýbat, např. rifle a špatně se rozepínající kalhoty, s tím jsou problémy na WC a špatně se v nich cvičí.

OBLEČENÍ PRO POBYT VENKU

přizpůsobujte počasí a ročnímu období. Dejte dětem tepláčky, bundu, čepici, šálu, rukavice, oteplovačky či kombinézy, vhodnou obuv. V létě kloboučky, kšiltovky, sluneční brýle. Z hygienických důvodů nemohou děti pobývat ve stejných teplácích venku i ve třídě. Na vycházky nechodíme na „módní přehlídku“,často chodíme k lesu, na hřiště, na zahradu, do přírody, takže se děti mohou umazat, upadnout apod. S tím je potřeba počítat a než děti „hubovat“, je lépe dát jim přiměřené oblečení a obutí.

NÁHRADNÍ OBLEČENÍ

pro případ polití, umazání, pomočení apod. uložte do skříňky v sáčku kalhotky, slipy, tričko, punčošky, ponožky.( V případě potřeby opět doplňte). Při oblékání – svlékání v šatně si najděte trochu času pro své děti – dejte jim možnost, ať Vám ukáží, jak už jsou „velké“, šikovné a jak to s oblečením umí! Mimo jiné i ve školce se učíme samostatnosti v oblékání, obouvání, ukládání věcí a mnohdy děti ještě stihnou pomoct kamarádovi.Nezapomínejte, že Vaše děti už nejsou miminka a že třeba, ač nechcete, rychle rostou a vyvíjejí se.

PYŽAMKO NEBO NOČNÍ KOŠILKU

každý pátek se berou domů na vyprání

PAPÍROVÉ KAPESNÍČKY

celý balík na každé pololetí.( Papírové kapesníčky jsou mnohem hygieničtější než plátěné. Ve třídě si je děti samostatně berou z určeného místa, na vycházky je bere s sebou služba dětí či paní učitelky).

HRNÍČEK

na pitný režim. Hrníčky jsou na viditelném a přístupném místě a v průběhu dne se mohou děti kdykoliv napít. Při svačinkách a obědě dostávají děti nápoje ze školních hrníčků.


Comments are closed.